ВГОРУ

Наукові праці

    Чижевський А.Л.

    Аероіонотерапія.

    Аероіони і життя.

    Дані закордонних досліджень процесів аероіонізації.

    Лікування дихальних захворювань за допомогою аероіонотерапії.

    Психологічні результати.

    Біографія Олександра Леонідовича Чижевського.

    Іонізація повітря - дорога до довголіття: люстра Чижевського і лампа
         Чижевського.

    Що ж це таке Люстра Чижевського?

 

Чижевський А.Л.

    Системи очищення повітря "Living Air" перевершують всі аналогічні прилади, побудовані за схемою відомого російського ученого А.Л. Чижевського під спільною назвою Люстра Чижевського і Лампа Чижевського, як вітчизняних, так і зарубіжних виробників .
    Чому?
    Наука і медицина не стоять на місці. З часу появи приладів Люстра Чижевського і Лампа Чижевського пройшло багато часу. Зараз системи очищення повітря "Living Air" вже виконують ряд функцій іонізація / озонування / дистанційна хвилева іонізація / очищення повітря по порівнянню лише з функцією іонізації в приладів побудованих за схемою Люстри Чижевського і Лампа Чижевського .
    Системи очищення повітря "Living air" об'єднують декілька пристроїв в одному, при цьому виконуючи всі функції і здійснюючи оздоровлюючу дію, яку надають прилади типа Люстра Чижевського і Лампа Чижевського .
    Проте на цій сторінці ми розповімо Вам коротко про А .Л. Чижевського і його пристрої і про прилади під спільною назвою Люстра Чижевського і Лампа Чижевського, так всі позитивні моменти також актуальні і для приладів "Living Air".

 

Аэроионотерапия


Профілактична і лікувальна дія на організм людини. Роль, суть, механізм і апаратура.

Науково-методичний матеріал.

    Природою визначено, що місцем існування земних біоорганізмів і тварин, є повітря, у складі якого, як основний компонент, входить найбільш поширений в структурі планети хімічний елемент - кисень. Але чи лише стійкий хімічний склад повітря слід вважати здоровим основним, потрібним живому організму? І чому лісове, морське, гірське і сільське повітря називають здоровим, а повітря міст і особливо приміщень, де тривалий час знаходяться і працюють люди, називають мертвим повітрям? Адже мертве повітря, по складу в нім хімічних елементів, практично не відрізняється від повітря здорового. Так що ж оздоровлює повітря-місце нашого існування? Цим оздоровителем слід рахувати атмосферну електрику, а точніше її носії - аероіони (АЇ), і вже точніше - легкі аероіони негативного заряду. Ще в античній Греції велика лікарка Гіппократ (460-370 рр. до н.е.) помітила, що гірське і морське повітря діють на людину благотворно, зціляючи від багатьох хвороб. Він же перший запропонував створювати аерарії - спеціальні майданчики для прогулянок. Гіппократ вважав, що «.воздух - пасовище життя і найбільший володар всього у всьому». Так було дано початок аероіонотерапії, тобто лікуванню повітрям - якнайдавнішому способу лікування людських недуг.
    З часів М.В. Ломоносова і А. Лавуазье існувала думка, що для дихання і окислення цілком досить молекулярного кисню повітря. Проте, дослідження А.Л. Чижевського неспростовно довели, сто частина молекулярного кисню повітря обов'язково має бути іонізована. Без негативних аероіонів (АЇ) кисню тривале збереження здоров'я і життя неможливе.
    Доказательство а.Л. Чиевським даного факту є найбільшим відкриттям 20 століть в області біофізики і біології.
    Вже у ряді передових країн аэронифицируют лікарняні палати, санаторії, курзали, класи, аудиторії, службові приміщення, контори, зали для фізкультури і спорту, заводи і фабрики, приватні квартири і т.д.
    Плідна наукова діяльність А.Л. Чижевського була перервана його арештом в 1942 р. і відновлена лише після його звільнення в 1956 р. Більше 50 років його ідеї не розроблялися і лише на початку 90-х років окремими групами його послідовників і ентузіастів почата активніша діяльність по продовженню і практичному впровадженню праць великого ученого. В основному це торкнулося методу аероіонізації. Підтверджені і отримані добрі результати в медичній практиці при лікуванні ряду захворювань. Освоєно виробництво аероіонізаторів «Люстра Чижевського». Інформація про позитивні результати, робіт, що проводяться, в різних регіонах (Москва, Тбілісі, Калуга, Саранськ, Новосибірськ і ін.), через ряд чинників, була роз'єднаною, хоча в цілому носила цілеспрямований характер і єдину методику.
    Більш того в Москві і Калузі вперше було застосовано комплексне поєднання аероіонотерапії з методом лазерної терапії з використанням напівпровідникових лазерів типа «Узор», «Вулик», «Урат», «Улан», що в справжній період дозволяє достовірно затверджувати про значне підвищення ефекту при лікуванні ряду захворювань.
    Дана праця з'явилася узагальненим матеріалом робіт і інформації ряду колективів.
    Крім того, в нім даны і розглянуті принципові механізми роботи біоструктур в процесі енергетичної взаємодії і балансу. Викладені основні поняття ролі і суті нервових імпульсів в регуляції процесів життєдіяльності організму.
  Рекомендації розраховані на інформацію, як для професійних медичних працівників (лікарок, фельдшерів, медсестер), так і на людей, що цікавляться фізичними методами і механізмами, що зберігають і поновлюючими здоров'я людини...
 

 На початок сторінки

Аероіони і життя

 

    З кожним роком прогресує забруднення довкілля унаслідок викиду в атмосферу міст різних шкідливих речовин, а це створює тривожну екологічну ситуацію, приводячи до ухуд-шению здоров'я і підвищеної захворюваності.
  Несприятлива дітереження виникли незабаром після того, як люди почали будувати собі житло, позбавивши себе можливості дихати зовнішнім возду-хом. Пішовши в будинки, людина створила собі «домашнє» повітря, яке відрізняється від зовнішнього хімічними і особливо фізичними властивостями.
    Народна мудрість давно помітила відмінність «смаку» повітря в різних місцях і дала цьому мет-кие назви - «здорове» і «мертве» повітря. «Здорове» повітря - це повітря лісів, гір, сіл, морить, тобто повітря поза містами. «Мертве» повітря - це повітря населених приміщень і міст. Різниця між ними відчувається досить чіткий. При виході з будь-якого приміщення на вулицю завжди дихається легше, ды-шится «повними грудьми». У буденній мові ми часто говоримо: «треба вийти на повітря», як би заперечуючи його наявність усередині наших квартир.
    Повітря в населених приміщеннях містить стільки ж кисню, проте біологічно він не ак-тивен. У нім відсутнє «щось», необхідне організму і що дає йому бадьорість і здоров'я.
   Цим «щось» є атмосферна електрика, а точніше її носії - іони газів або аеро-іони (АЇ), яких в містах помітно менше, ніж в сільській місцевості.
    Еволюція живих організмів на Землі відбувалася в іонізованому повітрі, і він є од-нім з істотних умов нормального розвитку і підтримки життя. Побудувавши житла, людину втратило іонізованого повітря, перекрутив природну дихальну середу і вступив в конфлікт з природою свого організму.
    Жителі міст проводять усередині будівель 90% життів і поступово втрачають свої імунологічні сили, захворюють безліччю хвороб, передчасно дряхліють і вмирають.
    У 1918 р. наш геніальний співвітчизник А. Л. Чижевський (1897 - 1964) першим відкрив биоло-гическое дію електричних зарядів повітря на організм. По його вираженню, повітря, позбавлене ио-нов, подібне до їжі без вітамінів або води без мінеральних солей. Повітря з дефіцитом АЇ, його электриче-ская недостатність ведуть до гіпоксії зі всіма витікаючими наслідками. Аероіони утворюються під впливом радіоактивного випромінювання грунту, космічних променів, електричних розрядів грози і тому подібне Мо-лекули кисню захоплюють електрони і набувають негативного заряду. Саме негативні АЇ кисню і володіють підвищеною біологічною активністю. Вони - ті «вітаміни», без яких повітря мертве. Електрика розчинена в повітрі, і ми вбираємо його при диханні. Люди і тварини - элек-трические істоти, бо всі процеси обміну в організмі є електрохімічними.
    Завдання науки, на думку А. Л. Чижевського, полягає в тому, щоб виправити екологічну неповноцінність повітря в населених приміщеннях, створивши в них «живу» повітряну середу, однакову по своїх фізичних властивостях з повітрям кращих в світі курортних місцевостей, тобто створити электроку-рорты або електричний комфорт усередині будівель.
   У 1931 році А. Л. Чижевський висунув проблему аэроионификации - електротехнічне завдання штучного створення усередині приміщень такого електричного режиму, який має повітря кращих місцевостей, що славляться благотворною дією на людину. 10 квітня 1931 р. в газетах «Правді» і «Із-вестія» було опубліковано постанову Раднаркому СРСР про наукові роботи А. Л. Чижевського і про соз-дании Центральної науково-дослідної лабораторії ионификации (ЦНІЛІ), директором якої був призначений автор проблеми. У роботі ЦНІЛІ брало участь близько 50 відомих учених. У 1937 р. А. Л. Чижевському запропонували створити дві лабораторії аэроионификации при управлінні будівництва Палацу Рад (на місці зруйнованого храму Христа Рятівника).
  У 1931 р. Наркомздрав СРСР рекомендував метод аероіонотерапії, розроблений А. Л. Чижев-ським, як один із способів фізіотерапії для широкого впровадження. У 1959 році Мінздоров СРСР наказом № 1261 повторно рекомендував використовувати цей метод.

    З 1918 по 1942 р. А. Л. Чижевський і його послідовники вивчали механізм дії АЇ і широко апробовували аероіонізацію в медицині, сільському господарстві і промисловості, отримавши усюди переконай-тільні результати. Ще в довоєнні роки метод аероіонотерапії почав широко використовуватися в США, Франції, Германії, Італії, Бельгії і особливо в Японії. Дослідники цих країн підтвердили высо-кую ефективність даного способу при лікуванні багатьох захворювань, давши високу оцінку відкриттю А. Л. Чижевського, що, мабуть, визначило його визнання на батьківщині.
  У 1939 р. А. Л. Чижевський за свої роботи в області гелиобиологии (космічній біології) і аэ-роионификации був заочно вибраний почесним Президентом першого Міжнародного конгресу з біофізики і біологічної космології, який рекомендував його на присудження Нобелівській премії...
    Проте в 1942 р. А. Л. Чижевський був репресований, і його ім'я і все, ним зроблене, було прика-зано забути. Лише у останніх 10 - 20 років його прізвище почало згадуватися засобами масової інформації, але його ідеї в нашій країні відроджуються вельми боязко і повільно.
    При арешті була вилучена його капітальна монографія «Аероіони» («Електронна медицина»), над якою він працював 25 років. Доля цього рукопису об'ємом більше 700 сторінок машинопису не відома. Можливо, вона знаходиться в архівах КДБ. Хочеться вірити, що знайдуться люди, які її відшукають і видадуть.
   У 1960 р. після звільнення з Гулага А. Л. Чижевський надрукував свою капітальну працю «Ае-роїоніфікация в народному господарстві», який був виданий накладом всього 22500 екземплярів і давно став раритетом.
    У 1995 році видавництво «Думка» випустило в світло 2 томи праць А. Л. Чижевського, що раніше не публікувалися, «На березі Всесвіту» («Роки дружби з Циолковським. Спогади») і «Космічний пульс життя» («Земля в обіймах Сонця. Геліотараксия»). Видання цих книг стало можливим завдяки багатолітнім зусиллям вдови А. Л. Чижевського - баронеси Ніни Вадимівни Енгель-гардт (1903 - 1983) і Л. Ст Голованова. Знайомство з цими монографіями дозволить новому поколінню зрозуміти значущість ис-следований нашого видатного співвітчизника.
    Після репресії А. Л. Чижевського майже 50 років проблема аэроионификации в нашій країні фак-тически не дослідилася. У 1990 р. в Мордовському університеті (м. Саранськ) були створені лабораторія аэ-роионизации і центр аероіонотерапії, де було отримано немало нових фактів про механізм благотворно-го дії негативних АЇ кисню. Результати цих досліджень були узагальнені в 1995 р. в нашій монографії «Аероіони і життя». За минулі роки були накопичені нові матеріали про механізм впливу АЇ кисню, тому виникла необхідність повторного видання...
 

 На початок сторінки

Дані зарубіжних досліджень процесів аероіонізації.

 
Yaglou (1933). Випробовувані, такі, що піддавалися дії аероіонів з концентраціями 5*103 - 1,5*103 ионов/см3 протягом 1 години і більш. Суб'єктивні відчуття при дії позитивних іонів були негативними (головний біль, млявість, “несвіжий “ повітря), при дії негативних іонів - позитивними.

Okada (1938). Виявив зменшення вмісту цукру в крові пацієнтів з цукровим діабетом і зниження підвищеної кислотності шлункового соку під впливом негативних аероіонів.


Miyazaki (1939). Незалежно виявив збільшення концентрації цукру в крові при дії доз позитивних аероіонів.

Gorriti і Medina (1954). Стверджували, що маленькі негативні аероіони зменшують кров'яний тиск гіпертоніків, але вони не виявили жодного впливу аероіонотерапії на ниркову артеріальну гіпертензію.

Silvermaan і Kornbluen (1957) .Наблюдали зміни ЕЕГ під впливом позитивних і негативних
аероіонів. 


Minkh (1958). Стверджував, що негативно іонізоване повітря має позитивний вплив на спортивні результати.

Erdan (1958). У експериментах з людьми різних віків зафіксував при дії позитивно іонізованого повітря збільшення тиску систоли, зменшення концентрації білка і холестерину і збільшення рівня глобуліну в крові.

Portnoy (1960). Повідомив, що негативно іонізоване повітря робить позитивний вплив на пацієнтів з ранньою стадією гіпертонії.

Minrh і Vyshiforov (1961). Повідомили, що негативно іонізоване повітря позитивно впливає на сон, апетит, настрій і працездатність здорових студентів.

Pavlik (1961). Спостерігав позитивний вплив негативно іонізованого повітря на пацієнтах з артеріальною гіпертензією, бронхіальною астмою, дихальними катаральними запаленнями і кашлюком.

Eichmeier (1963). Знайшов, що високі концентрації однаково заряджених маленьких аероіонів незалежно про т їх знаку знижують частоту пульсу.

Deleanu (1968). Спостерігав, що біль і інші ознаки виразкової хвороби зменшилися або повністю зникли в 38 з 66 пацієнтів після того, як вони піддавалися дії негативних аероіонів з концентраціями від 5*103 до 10*103 ионов/см3 протягом 12 днів.

Deleanu (1972). Виявив, що лікування негативними аероіонами з концентраціями приблизно 15*103 ионов/см3 нормалізувало достаток гіпертензивних і гіпотензивних пацієнтів.

Varga (1972). Спостерігав, що дія іонізованого повітря незалежно від полярності стимулювала поглинання кисню з вдихуваного повітря.

Tal і ін. (1976). Піддавав людську кров in vitro дії негативно і позитивно іонізованому повітрю. Концентрація аероіонів від коронного аероіонізатора була 3,6*105 ионов/см3 на відстані 30 см від об'єкту, температура повітря 23 С. З'ясувалося, що негативні іони зменшують концентрацію серотоніна, а позитивні - збільшують.

Deleanu (11979). Стверджував, що частота пульсу, кров'яний тиск і частота дихання після фізичного навантаження швидше повертається до нормального рівня у спортсменів, які піддавалися дії негативно іонізованого повітря.

Parmeggiani (1983). Повідомив про сприятливий вплив високих концентрацій негативних аероіонів на пацієнтів з хронічних бронхітом, астмою, артеріальною гіпертонією, гастродуоденальними виразками, неврозом, безсонням, неспокійними достатками, ендокринними і алергічними хворобами і так далі Використання профілактичної дії негативно іонізованого повітря рекомендувалося для робітників, що піддаються ризику розвитку силікозу, спортсменам, які хочуть поліпшити свої результати, і студентам для збільшення їх працездатності.

Hawkins (1984). З'ясував, що головні болі, запаморочення і нудота зустрічається в бідній негативними іонами середі офісу на 50% частіше, ніж в іонізованій приміщенні. Випробовувані суб'єктивно сприймали не іонізоване повітря як несвіжий і холодний і випробовували меншу тривожність в іонізованому приміщенні. У промислових цехах іонізація була використана для поліпшення самопочуття робітників нічної зміни, яка вважається найбільш важкою.

Hawkins і Morris (1984). Заявили, що летаргія піддається лікуванню іонізованим повітрям.

Krueger (1985). Стверджував, що сонливість, апатія, головні болі і різні інші ознаки перебування в непровітрюваному приміщенні можна ефективно знімати дією помірних доз негативних іонів кисню.

 На початок сторінки
 

Лікування дихальних захворювань за допомогою аероіонотерапії.

 
  
Bierman (1933). Повідомив про позитивні результати аероіонотерапії для пацієнтів із захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

Winsor і Beckett (1958). Спостерігав, що високі концентрації позитивних аероіонів дратують верхні дихальні щляхи.

Jones і ін. (1976). Лікував сім пацієнтів з бронхіальною астмою, концентрації легких аероіонів кисню не вказані. Значення максимальної швидкості видиху вранці значно покращало у чотирьох пацієнтів. Перші чотири тижні експерименту (placedo), пацієнти були упевнені, що іонізатори працюють, хоча вони були вимкнені, подальші чотири тижні іонізатори працювали і пацієнти знали про це. Можна зробити вивід про сильний ефект “plactdo”.
 

David і ін. (1960, 1962). Повідомив, що концентрації від 1,7*103 до 7*103 ионов/см3 володіють аналгезирующим, заспокійливим і дезинфікуючим ефектом у опікових хворих. Прискорюється підсихання опіків і утворення струпов, зменшується кількість раневих інфекцій. Побічні ефекти аероіонізації виражалися в незвичайному коленні м-коду сухості в горлі, що може бути пояснене вдиханням невеликих концентрацій озону.

Minchart і ін. (1961) і Kornblueh (1963). Також спостерігав, що високі концентрації негативних іонів володіють анальгезирующим і седативным ефектом на пацієнтів з тепловими, сонячними і хімічними опіками.

Musselmann (1962). Піддавав післяопераційних пацієнтів дії аэроинов в концентрації 1,6*106 ионов/см3. Іонізоване повітря значно полегшило біль у всіх випадках і у ряді випадків дозволило абсолютно не використовувати фармпрепараты.

Kornblueh (1958). Спостерігав, що спільний достаток пацієнтів, страждаючих від сінної лихоманки покращало після аероіонотерапії високими концентраціями аероіонів кисню, але був відсутній тривалий ефект від терапії.

Corrado і Beckett (1960). Виявили, що надлишок позитивних аероіонів підсилює симптоми полінозу.

Staebler і Speicher (1961). Повідомив, що дві третини пацієнтів, страждаючих від полінозу і деяких форм астми після аероіонотерапії негативними аероіонами кисню частково або повністю позбавилися від симптомів цих захворювань. А повітря з надміром позитивних аероіонів викликало симптоми полінозу в 60% випадків.



Психологічні результати.


Knoll (1959 і 1961). Спостерігав, що дія однополюсний іонізованого повітря викликало зміну швидкості реакції випробовуваних людей на подразники.

Halcomd і Kirk (1965). Піддавали випробовуваних дії однополюсний іонізованого повітря з концентрацією 10*103 ионов/см3. Температура і відносна вологість навколишнього повітря підтримувалися на постійному рівні. Час реакції на подразники подовжувався в позитивно і коротшало в негативно іонізованому повітрі.

Wofford (1966). Стверджував, що негативно іонізоване повітря мало вплив на ті поведінкові чинники, які тісно пов'язані з м'язовою збудливістю. Він уклав, що аероіонотерапія робить сильний вплив лише на виконання відносно простих завдань і робить слабкий вплив на складні форми поведінки.

Hawkins і Barker (1978). Піддавали випробовуваних аероіонотерапії повітрям з концентраціями від 2,5*103 до 6,5*103 негативних ионов/см3 і від 2*103 до 7*103 позитивних ионов/см3. З'ясувалося, що аэроионо-терапии негативними аероіонами кисню покращувала виконання психикомоторных завдань. Позитивні іони таких результатів не показали.

Sigel (1979). Повідомив, що випробовувані після аероіонотерапії негативними аероіонами протягом двох годинників суб'єктивно відзначили збільшення енергії і дружелюбності. Позитивні іони діяли протилежно.

Gail (1981). Знайшов, що випробовувані аероіонотерапії, що піддавалися, повітрям з концентрацією 16*103 негативних ионов/см3 відзначили велику енергійність і здібність до концентрації, чим в контрольній групі.

Charry і Hawkinshire (1981). Стверджували, що дія позитивних аероіонів збільшувала напруженість і дратівливість в групі випробовуваних.

Baron і ін. (1985). Виявили, що після дії негативних аероіонів настрій випробовуваних покращується, але в разі провокації агресивність збільшується
.

Baron (1987). Провів ряд експериментів із студентами обох полови. Аероіонотерапія негативними аероіонами поліпшила якість сприйняття прочитаного у студентів-чоловіків, покращало точність листа у студентів обох полови. У студентів збільшилася швидкість ухвалення рішень, у студенток подібної реакції не зафіксовано.
Позитивний вплив аероіонізації зник при великих концентраціях аероіонів.
 

На початок сторінки

Біографія Олександра Леонідовича Чижевського

          Відомий радянський вчений Олександр Леонідович Чижевський - один з основоположників космічної біології - пов'язаний з Калугою з 1913 року, коли його батько Л.В. Чижевський був призначений командиром дислокованої тут артилерійської частини.

          
У 1913-1914 роках Олександр Леонідович Чижевський вчився в приватному реальному училищі, а з 1914 по 1922 роки він одночасно займався в Московському університеті, комерційному і археологічному інститутах. У 1918 році Чижевський захистив в університеті дисертацію на міру доктора загальної історії.

     У 1918-1919 роках Л.А. Чижевський викладав російську мову і літературу на калузьких піхотних командних курсах. У ці ж роки почалися систематичні дослідження в області аэроионификации. Під лабораторію було зайнято декілька кімнат його калузького будинку. Радянський уряд сприяв роботам ученого Чижевського: будинок охоронявся від заселення і реквізиції .

          Досліди Чижевського принесли йому вже в ті роки міжнародну популярність. У 1922 році він почав працювати в Москві в археологічному інституті, в практичній лабораторії зоопсихології Главнауки, в центральній лабораторії ионификации. Одночасно Олександр Леонідович продовжував часто приїжджати до Калуги, де зустрічався з К.Е.Циолковським, який зробив великий вплив на його дослідження.
          У 1942 році Чижевський був репресований і до 1950 року знаходився в ув'язненні. З 1950 року він був засланий до Караганди. Але і там Чижевський продовжував свою роботу. Багатьом хворим в Карагандинській обласній лікарні надали допомогу сеанси аероіонотерапії Чижевського при загоєнні ран.
З 1958 року після від'їзду заслання і висновку А.Л. Чижевський повертається до Москви, де до останніх днів життя бореться за впровадження аероіонізації в життя.
Багатогранний талант Олександра Леонідовича Чижевського виявився і в живописі. К.Е.Циолковський цінував і цю сторону дарування Чижевського, він планував доручити йому проілюструвати свої твори.
У 1964 р. А.Л. Чижевський помер.

Підсумки його життя вражають. Професор Чижевський є одним з основоположників космічної біології і медицини, аэроионологии і її практичного вживання, творцем математичної теорії електродинаміки крові, талановитим винахідником. Чижевський - автор 500 наукових праць, був дійсним і почесним членом 30 академій, університетів і наукових суспільств різних країн світу. Чижевський був другом і популяризатором ідей К.Е. Циолковського.

На міжнародному конгресі біофізиків в Нью-Йорку в 1939 р. Чижевського назвали "Леонардо да Вінчі XX століття". У тому ж 1939 р. Чижевського висували кандидатом на Нобелівську премію.

На початок сторінки

  
Іонізація повітря - дорога до довголіття: люстра Чижевського та лампа Чижевського.

          Чи треба кого-небудь переконувати в цілющих властивостях гірського, морського або лісового повітря?
          Цілющість його пояснюється не лише вмістом великої кількості кисню, але і вмістом негативних аероіонів. Зовнішнє повітря завжди більш менш насичене легкими іонами обидві полярностей унаслідок постійного активного розпаду речовин, що знаходяться в грунті і воді. Чисте повітря лісових масивів і полів містить 700-1500 негативних аероіонів в 1 куб.см. Поблизу водопадів, біля морського берега під час морського прибою число аероіонів негативної полярності значно зростає, досягаючи інколи 50-100 тис. в 1 куб.см.
          У деяких курортних місцевостях, відомих благотворним впливом на організм людини, число аероіонів негативного знаку значно перевищує їх середнє значення. Сучасні кліматологи і курортологи впливом цього чинника пояснюють основну тонізуючу дію цих курортів на людський організм.

          Чим же відрізняється повітря усередині житлових, учбових, суспільних і інших будівель, в яких чоловік проводить велику частину свого життя? Це особливо стосується лікарняних палат, в яких люди інколи знаходяться місяцями.

          Експериментально встановлено, що зовнішнє повітря, проникаючи через кватирки, вікна або вентиляційні воздуховоды, втрачає майже половину аероіонів. Половина, що залишилася ж, прилипає до стінок, предметам обстановки і таким чином знищується. Новітні методи обробки повітря, його очищення, промивання і фільтрування знищує всі аероіони зовнішнього повітря і роблять його тим самим біологічно мертвим. В повітрі приміщень залишається деякий нескоротний мінімум аероіонів, який утворюється під впливом активного розпаду речовин, з якого складаються стіни (камені, цеглина, штукатурка, фарба і др).
          Особливо швидко йде знищення аероіонів в повітрі приміщень, якщо в них присутні люди, бо дихання людини є джерелом виділення величезної кількості аероіонів з деяким преоблоданием позитивних. Експериментально встановлено, що аероіони позитивної полярності надають несприятливу дію на організм, особливо на організм, виснажений і ослаблений хворобою.

          Учені і будівельники повинні вирішити технічну проблему штучного відтворення усередині населених приміщень фізіологічно благотворного електричного режиму повітря, яке нейтралізувало б всі видихнуті з легенів електричні заряди і створило б необхідне оптимальне число негативних аероіонів.
          Встановлено, що щоденного перебування протягом 15-20 мин. в повітряній середі з концентрацією 104 - 105 аероіонів в 1 куб.см. досить, щоб ліквідовувати несприятливі наслідки в організмі людини, що виникають в результаті його знаходження в приміщенні, де спостерігається дефіцит аероіонів.

          Відомий російський вчений Олександр Леонідович Чижевський створив аероіонізатор - знамениту "Люстру Чижевського". Нині вона широко застосовується у вітчизняній і світовій медицині. Секрет її цілющого чаклунства - це легкі негативні аероіони. Передаючи свій заряд кисню, вони додають йому цілющі сили.
          Ідея цілющого дихання, висунута А.Л. Чижевським, успішно реалізується в приладах масового, повсякденного вживання, зокрема, в приладах, розроблених в під керівництвом С.Г. Болотова.

          Недолік аэроинов в приміщенні викликає тромбогеморрагический синдром, що може привести до інфарктів, інсультів, тромбозів і інших судинних захворювань із-за порушення процесів згортання крові.

          Наукові дослідження показали, що дія різних аероіонізаторів надає нормалізуючу дію на дихальний обмін і артеріальний тиск, сприяє нормалізації достатку слизистої оболонки і запобіганню виразці шлунку і дванадцятипалої кишки, активізує імунну систему, рухову активність, надає виражену протистресову, антимікробну і антивірусну дію.
          Іонізоване повітря забезпечує профілактику і лікування таких захворювань як бронхіальна астма, туберкульоз, гіпертонія. Він дає позитивні результати при лікуванні бронхіту, ОРЗ, пневмонії, силікозу, носових кровотеч, дитячих хвороб, багатьох очних і жіночих захворювань.
         При включеному іонізаторі Ви можете сміливо спілкуватися з хворим грипом без риски заразитися. У разі ж, якщо Ви були інфіковані ранішим, то хвороба проходить за 2-3 дні без подальших ускладнень.

          Окрім аероіонів, цілющою дією володіють розпорошені в повітрі найдрібніші крапельки води, що несуть негативний заряд. Такий процес можна порівняти з природною гидроноионизацией повітря у водопадів, морського побережжя, на берегах гірських річок. Аероіони проникають в організм не лише через бронхи і легені, але і через шкіру тіла. Представляєте, який мікромасаж!

          В світлі викладеного аэроионопрофилактика представляється одним з основних напрямів медицини XXI століття, що забезпечує здоров'я, довголіття і творче натхнення.
          А.О.Войнар, Л.Л.Васильев і А.Л.Чижевський висунули електрохімічну точку зору на можливість омолоджування, поставивши питання не про терапію старості, а про профілактику старіння. Аероіонізація зіграє в цій справі далеко не останню роль.

          І закінчити хотілося б цитатою А.Л. Чижевського: "Коли аероіонізація набуде в нашій країні такого ж поширення, як і електрифікація, можна буде говорити про збереження здоров'я, захисту від ряду інфекцій і про збільшення довголіття величезних мас народу".

На початок сторінки

  
Що ж це таке Люстра Чижевського?

          Дослідження, проведені різними науковими і медичними інститутами і лабораторіями показали, що при зменшенні негативного заряду на клітинній мембрані, частки крові починають злипатися, що ускладнює кровообіг, і приводить до різних захворювань.
Негативні іони повітря підвищують імунітет організму. Розправляються легені, стає більш "текучою" кров, виліковуються багато захворювань. Завдяки аероіонам виживають хворі з опіками більше 70% поверхні шкіри.
         Принцип дії приладів типа Люстри Чижевського полягає в насиченні повітря негативними іонами кисню. У свою чергу, вдихувані людиною аероіони віддають свої електричні заряди еритроцитам крові, а з ними - кліткам всього організму, нормалізуючи обмінні процеси
.


          Люстра Чижевського прекрасний профілактичний і лікувальний засіб, що рятує нас від багатьох захворювань. Люстра Чижевського підвищує розумову і фізичну працездатність;
Люстра Чижевського нейтралізує "зміг" позитивних іонів від електронних приладів;
Люстра Чижевського "оживляє" кондиціоноване повітря, видаляє з атмосфери пил і мікроорганізми .


          Причому оздоровлення за допомогою Люстри Чижевського вимагає мінімуму тимчасових і трудовитрат. Досить лише добре провітрити приміщення, потім включити Люстру Чижевського і на чверть години вийти з кімнати. За цей час вона очистить повітря від пилу і мікробів. Ну а потім Ви, сидячи поряд з Люстрою Чижевського, займаєтеся своїми справами. Люстра Чижевського лікує вас сама.
          Прилади типа Люстри Чижевського дозволяють продовжити життя на 40-45%. Причому, не період старості, а молодість - фізичну і творчу активність. Це довели сучасні дослідження приладів типа Люстри Чижевського, проведені в НДІ швидкої допомоги ім. Н.В. Ськліфосовського.

          Люстру Чижевського рекомендується використовувати не лише для "оздоровлення" повітря житлових будівель і офісів, але і в приміщеннях, що вимагають осадження пилової суспензії, будь то фотографічна лабораторія або годинниковий завод.
          Якщо ж у вас в будинку є інфекційний хворий - Люстра Чижевського допоможе стерилізувати приміщення, оскільки після півгодинної обробки негативними іонами кількість мікробів в приміщенні зменшується в 4-5 разів! Причому під впливом люстри Чижевського знезаражується не лише повітря, але і мокрота - хворий стає безпечним для тих, що оточують!

          Лікувально-профілактична дія аэронизаторов типа Люстра Чижевського підтверджується вченими з провідних науково-дослідних інститутів: НДІ швидкої допомоги ім. Н.В. Ськліфосовського; Інститут вищої нервової діяльності і нейрофізіології РАН; Науково-практичне об'єднання "Фтізіопульмонология" МЗ РФ; Інститут теоретичної і експериментальної біофізики РАН.

          Застосовувати Люстру Чижевського слід з обережністю, поступово виходячи на нормальний режим роботи. Тривалість першого сеансу з Люстрой Чижевського не повинна перевищувати 30-ти хвилин. Потім, збільшуючи дозування на півгодини в день, перебування під аэронизатором Люстрой Чижевського доводиться до 3-4 годин на добу.
          Люстра Чижевського не дає побічних ефектів, проте людям, страждаючим 3-ою мірою стенокардії, 3-їй мірою атеросклерозу, 2-ой і 3-їй стадіями туберкульозу, онкозахворюваннями, а також при інфаркті застосовувати Люстру Чижевського слід лише після консультації з лікаркою!

          Запропонований О.Л. Чижевським метод, який він заклав в прилад, названий Люстра Чижевського, набув широкого поширення у всьому світі. За останні роки вчені різних країн запропонували ще декілька способів штучної аероіонізації повітря, а також різних типів аероіонізаторів типа Люстри Чижевського.
          Одним з таких пристроїв є продукція "Living Air", яка перевершила по різних критеріях не лише класичні прилади Люстра Чижевського, але і багато інших аналогів, - саме так відзиваються про прилади "Living Air" клієнти, які пробували в роботі різні пристрої типа Люстра Чижевського.
          Безпека експлуатації приладів "Living Air", що беруть почало в класичних Люстр Чижевського підтверджена НДІ гігієни ім. Ерісмана і НДІ медицини праці.

На початок сторінки